logo lang: pl lang: en

Diagnostyka i leczenie

KARDIOLOGIA
Konsultacje kardiologiczne przeprowadzane w naszej przychodni przez dr Katarzynę Kraszewską, (na co dzień pracującej w specjalistycznej przychodni o profilu kardiologiczno-pulmonologicznym www.vetcardia.pl) pozwalają na szczegółowe badanie naszych pacjentów pod kątem schorzeń mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych oraz układu oddechowego.
Pomagają w tym następujące badania:
• Badanie echokardiograficzne (tzw. echo serca) umożliwia obejrzenie serca „od środka” za pomocą sondy USG przykładanej do ściany klatki piersiowej. Dzięki temu badaniu można ocenić budowę i funkcjonowanie struktur serca • Badanie elektrokardiograficzne (EKG) pozwala nam ocenić czynność elektryczną mięśnia sercowego, co istotne jest m.in. w diagnostyce zaburzeń rytmu serca • Holter – badanie EKG, które trwa całą dobę. Do zwierzaka mocowany jest niewielki, przenośny aparat do EKG, który rejestruje czynność elektryczną serca podczas wykonywania przez zwierzaka jego co­dziennych czynności • Badanie RTG – pozwala ocenić sylwetkę serca, wygląd miąższu płuc i zdiagnozować ich obrzęk (ważny element diagnostyki przy różnicowaniu problemów kardiologicznych od problemów z układem odde­chowym) • Pomiar ciśnienia – ciśnienie mierzymy na przedniej łapce. Badanie to jest szczególnie istotne w przebiegu chorób serca oraz nerek.
Do żadnego z tych badań zwierzę nie musi być na czczo ani znieczulone, nie trzeba też golić sierści. Więcej można przeczytać tutaj

GODZINY PRZYJĘĆ

Pon. - Pt. 9:00 - 21:00
Sobota 9:00 - 15:00
Niedziela 16:00 - 20:00
Święta 18:00 - 20:00
LOKALIZACJA

Warszawa Białołęka
ul. Berensona 4e
NA MAPIE +
KONTAKT

Tel. kom.: 607 45 35 36
Tel./Fax: 22 674 04 25
Email: canfelis@gmail.com